شبکه نفتی

شرکت آرین ماهواره از ابتدای تاسیس با توجه به کاربرد ارتباطات ماهواره ای در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، با اتکا به تکنولوژی برتر و به روز خود همراه با نیروی متخصص، انواع سرویس ها را برای این صنایع با سطح بالایی از دسترسی، قابلیت اطمینان، امنیت و دسترس پذیری طراحی و اجرا نموده است و در نهایت نیز در سال 1392 سرویس ارتباطات ابری آرین را طراحی و معرفی نموده است شکل دیاگرام کلان شبکه ارتباطات ماهواره ای برای این صنایع را نمایش می دهد:

شبکه نفتی

نیازهای ارتباطی سکو های دریایی حفاری نفت و گاز:

امروزه شرکت های نفتی و گازی و کشتی هایی که جهت عملیات حفاری در دریاها و خشکی ها فعالیت می‌کنند، نیاز فراوانی به داشتن یک ارتباط دائمی با سایر نقاط و مناطق عملیاتی خود دارند. عملیات های حساس و به تبع آن اطلاعات حاصل شده چون اطلاعات آنلاین مربوط به عملیات حفاری و مدیریت آن و نظارت تصویری زنده می بایست در اختیار کارشناسان مربوطه قرار گیرد تا تصمیم های صحیحی در مورد مدیریت عملیات گرفته شود. سرویس هایی همچون ارتباط صوتی، تصویری، ویدئو کنفرانس و اینترنت از مهمترین نیازها روی سکوهای آبی و دکل های حفاری در خشکی می‌باشند..

راهکار آرین ماهواره:

همانطور که درشکل زیر مشاهده میشود، به منظور برطرف کردن نیازهای ذکر شده، آرین ماهواره سعی نموده است تا با استفاده از یک شبکه یکپارچه ارتباطی، بهترین راهکار را ارائه نماید.

شبکه نفتی

راهکار آرین ماهواره تنها به ایجاد بستر ارتباطی بین دریا و خشکی ختم نمیشود بلکه با تضمین امنیت ارتباطات و با استفاده از زیر ساخت های موجود ارتباطات موثر و بهینه ای را برای مشریان خود فراهم می‌کند.

تمام حقوق این وب سایت متعلق به آرین ماهواره می باشد

طراحی توسط شرکت شتاب تک | Shetab Tech