ارتباطات ابری آرین

شركت آريـن ماهـواره با اتکا به زیر ساخت ماهواره‌ای به‌روز خود مبتنی بر آخرین تکنولوژی روز، توانست در سال 1392 یک سرویس جدید به نام "ارتباطات ابری آرین" به مشتریـان خود معرفی نماید که علاوه به صرفه جویی اقتصـادی برای مشتریـان، سطح بالایی از سرویس دهی، دسترسی، قابلیت اطمینان، چابکی و امنیت را برای آنها به ارمغان می آورد. 
شرکت آرین ماهواره هم ‌اکنون دارای دو تله پورت در تهران و یک تله پورت در اصفهان است و همزمان بر روی چهار ماهواره مختلف با پوشش کل خاورمیانه اقدام به ارائه خدمات می‌نماید که بواسطه زیر ساخت قوی خود و ارتباط افزونه بین تلپورت های خود توانسته سرویس جدید را طراحی و عملیاتی نماید. بر اساس این طرح در صورت بروز مشکل در HUBاصلی، یکی از دو HUBماهواره‌ای ( HUB اصفهان یا HUB احمدآباد) در زمانی بسیار کم به‌عنوان redundant، وارد عمل شده و وظایف HUBاصلی را انجام می‌دهد. همچنین در صورت بروز مشکل در ماهواره، شبکه از کار نخواهـد افتاد و یکی از HUBهای جایگـزین که با سه ماهـواره دیگر در ارتباط هستند، وارد عمل خواهنـد شد همچنین به وسیله این ساختار می توان انواع سرویـس های مورد نیاز مشتری را ارائه نمود بدون آنکه مشتری درگیر محدودیت های تکنولوژی و ماهواره ها باشـد و در اصل تنهـا تمرکز مشتری بر روی پارامترهای کلیـدی سرویس خواهد بود و یکی از مهم‌ترین مزایای این طرح در شرایط بحران مشخص می‌شود. زمانی که نیاز هرچه بیشتر به Disaster Recovery و برقرار ماندن ارتباطات احساس می‌شود. در زیر خلاصه ای از مزایای سرویس فوق ارائه شده است: 
  • کمترین میزان قطعی ممکن در ارتباطات
  • هزینه ‌های نگهداری و ایجاد شبکه با آرین ماهواره بوده و مشتری به‌صورت Pay as you goهزینه سرویس موردنظر را پرداخت می‌کند
  • درواقع مشتری فقط نیاز خود شامل: میزان دسترسی پذیری، میزان پهنای باند، افزونگی ، ... را از سبد سرویس‌های آرین انتخاب نموده و فارغ از کلیه مشکلات زیرساختی ارتباط برقرار می‌گردد.
  • امنیت: به دلیل تمرکز داده‌ها و منابع امنیتی بیشتر و پیچیده‌تر، امنیت افزایش می‌یابد
  • نگهداری: نگهداری آسان‌تر و با هزینه کمتر انجام می‌شود و مشتری درگیر مسائل نگهداری نبوده و این مهم بر عهده آرین ماهواره هست.
  • سنجش پذیری: منابع در زمان تقاضای مشتری تخصیص یافته و نیازی به پیش‌بینی منابع برای زمان‌های حداکثر بار مصرف، توسط مشتری نیست و نسبت به کاهش و افزایش منابع، مشتری هزینه‌های سرویس را پرداخت می‌نماید.
چابکی: کاربر می‌تواند در زمان نیاز میزان منابع مورداستفاده را کاهش یا افزایش دهد.
Aryan VSAT Cloud
تمام حقوق این وب سایت متعلق به آرین ماهواره می باشد

طراحی توسط شرکت شتاب تک | Shetab Tech